“El Chapo” tentoi të blente klubin e Premier Ligës

Publikuar tek: bota, më 15:21 15-01-2016 “El Chapo” tentoi të blente klubin e Premier Ligës

Roman Abramovich arriti të blente blutë në vitin 2003, por sipas një raportimi në Spanjë, ai nuk ishte i vetëm në garë, një figurë kontroversiale ishte interesuar për të blerë klubin anglez.

Duket se figura kontroversiale ka qenë vetë bosi famëkeq i drogës Joaquin Guzman i njohur me nofkën “El Chapo” që planifikonte të “pushtonte” Stamford Bridge.

Sipas gazetës “Sport” Gusman, i cili u arrestua para një jave pas arratisjes nga burgu i sigurisë së lartë në verën e kaluar, është një fans i çmendur i Chelsea dhe dëshironte që pasionin për futbollin ta çonte më tej duke u bërë pronar i klubit anglez.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091519355773926
array(1) { ["section"]=> string(54) "el-chapo-tentoi-te-blente-klubin-e-premier-liges-30092" }