“El Clasico” dhuron emocione, Sergio Ramos befason në fund Barcelonën

Publikuar tek: sport, më 19:25 03-12-2016 “El Clasico” dhuron emocione, Sergio Ramos befason në fund Barcelonën

Ndeshja Barcelona-Real Madrid është mbyllur me rezultatin 1-1. Skuadra e drejtuar nga Luis Enrique ka qenë më konkrete, teksa ka arritur të realizojë golin e avantazhit në minutën e 53-të me Luis Suarez. Neymar harkon bukur një top në zonë pas një goditje dënimi, dhe Suarez nuk e ka të vështirë të dërgojë topin me kokë në rrjetë.

Ekipi i Zidan mundohet të reagojë, por duhet thënë që dhe fati nuk ishte sot me ta. Cristiano Ronaldo ishte pranë golit të barazimit në minutën e 89-të, teksa fare pranë shtyllës së majtë pingule të portierit të Barcelonës e çon topin jashtë kuadratit.

Megjithatë për këtë mendon Sergio Ramos, i cili një minutë më vonë shënon golin barazimit duke tronditur të pranishmit në “Camp Nou”. Kështu mbyllet kjo “El Clasico” e 133-të, me të dy ekipet që ndajnë nga 1 pikë. Real Madrid mban vendin e parë me 34 pikë, ndërsa Barcelona ndodhet në vendin e dytë me 31 pikë.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0080010890960693
array(1) { ["section"]=> string(72) "el-clasico-dhuron-emocione-sergio-ramos-befason-ne-fund-barcelonen-61491" }