Elbasan, përplasje midis tifozerive shqiptare

Publikuar tek: aktualitet, më 13:42 29-03-2015 Elbasan, përplasje midis tifozerive shqiptare

Një incident ka ndodhur në qendër të qytetit të Elbasanit, aty ku janë mbledhur të gjithë mbështetësit e Kombëtares së Futbollit, ku janë përplasur midis tyre dy grupe tifozësh shqiptarë.

Grupet e tifozëve dyshohet se janë “Plisat” dhe “Mitrovica”. Dyshohet se shkak për përplasjen është bërë një shprehje në serbisht e njërit prej tifozëve nga Mitrovica. Përplasja ka ndodhur te rrethrotullimi "1 Maji" dhe si pasojë ka mbetur i plagosur me thikë Ibrahim Shkupi i cili është dërguar për mjekim në spitalin e Elbasanit si dhe 4 tifozë të tjerë. Mësohet se policia ka ndërhyrë menjëherë për të qetësuar situatën dhe ka shoqëruar 10 persona në komisariat.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ndahet nga jeta Shpresa Zeraliu, kostumografja e gjithë festivaleve të RTSH
Ndizet festa në Elbasan, këngë e valle në mbështetje të kombëtares »
Article Logic
Execution time: 0.013931035995483
array(1) { ["section"]=> string(49) "elbasan-perplasje-midis-tifozerive-shqiptare-7265" }