Elbasan/ Prodhonin lëndë eksplozive, arrestohen 6 persona

Publikuar tek: aktualitet, më 20:48 05-02-2015 Elbasan/ Prodhonin lëndë eksplozive, arrestohen 6 persona Foto ilustruese

Policia e Elbasanit ka bërë të mundur arrestimin e gjatë personave, të cilët prodhonin dhe shisnin lëndë eksplozive.

Unifromat blu kanë sekuestruar 48 kilogramë ekspoloziv, 150 copë kapsolla detonatorë, 20 aparate celularë, si dhe dy automjete.

Në prangat e policisë kanë rënë shtetasit, Astrit Blloku, Altin Balazi, Subi Koçi, Edmond Koçi dhe Illi Koçi.

Nga hetimet e kryera deri më tani, rezulton se këta persona prodhonin lëndën eksplozive në mënyrë artizanale dhe më pas e shisnin atë.

Ndërkohë që hetimet e policisë janë duke vazhduar ende.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tenton arratisjen nga burgu i Vaqarrit, thyen këmbën
Kuvendi voton Genti Sekjon për Guvernator të BSH »
Article Logic
Execution time: 0.01323413848877
array(1) { ["section"]=> string(60) "elbasan-prodhonin-lende-eksplozive-arrestohen-6-persona-2465" }