Elbasani ynë nuk është qyteti i bandave

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:06 04-10-2017 Elbasani ynë nuk është qyteti i bandave

Nga Mentor Kikia

Prej disa ditësh Elbasani është bërë sinonimi i krimit dhe trafikut. Sinonimi i bandave dhe korrupsionit politik. Por Elbasani nuk është ky. Ai është qyteti i traditës së madhe kulturore, i arsimit dhe mësuesve që kanë shkolluar tërë Shqipërinë. Imazhi i një dyzine kriminelësh, që rëndom gjenden në cdo qytet, nuk mund të nxirosë një qytet të tërë, me njerëz të punëtorë dhe të urtë. 


Këdo që takoj këto ditë më thotë: Po çfarë ndodh andej nga Elbasani more, ça bëhet kështu? Shkon më andej, shkon? Po - u them- shkoj dhe do të shkoj edhe më shpesh. Sepse Elbasani nuk është qyteti i krimit dhe dhunës, por qyteti I luleve dhe diturisë.

 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0090229511260986
array(1) { ["section"]=> string(45) "elbasani-yne-nuk-eshte-qyteti-i-bandave-94684" }