Elektrizoi Eurovizion-in dhe u kualifikua në finale, flet Eugent Bushpepa: Kur shihja flamujt shqiptarë në sallë...

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 05:56 09-05-2018 Elektrizoi Eurovizion-in dhe u kualifikua në finale, flet Eugent Bushpepa: Kur shihja flamujt shqiptarë në sallë...

Eugent Bushpepa elektrizoi mbrëmjen e djeshme skenën e “Eurovizion”, ndërsa u kualifikua edhe në finale.

Këngëtari shqiptar këndoi i treti këngën “Mall” në gjuhën shqipe me një iterpertim mbreslënës. Pas performancës i kontaktuar nga “Telegrafi” Bushpepa është shprehur se kishte shumë emocione dhe kërkoi mbështetjen e të gjithëve.

“Emocione kisha shumë, por të bëhet zemra mal dhe ndjehesh si në shtëpi, ku sheh valvitjen e shumë flamujve shqiptarë në sallë, të cilët i falenderoj shumë për mbështetjen. Nëse shqiptarët ndihen krenarë për përfaqësimin që u është bërë me performancën tonë, atëherë besoj do të na votojnë”, është shprehur Eugenti.

-640-0-5af20811c22cf.jpg

-640-0-5af20813bd96c.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027652025222778
array(1) { ["section"]=> string(117) "elektrizoi-eurovizion-in-dhe-u-kualifikua-ne-finale-flet-eugent-bushpepa-kur-shihja-flamujt-shqiptare-ne-salle-120023" }