Elektroshtëpiake kontrabandë, pranga shoferëve të autobusëve dhe nis hetimi për një doganier

Publikuar tek: aktualitet, më 10:13 08-03-2017 Elektroshtëpiake kontrabandë, pranga shoferëve të autobusëve dhe nis hetimi për një doganier

Policia e Fierit arreston në flagrancë 2 persona, pasi tregëtonin mallra kontrabandë dhe procedon penalisht një doganier.

Nga Sektori për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, u finalizua operacioni “TRANZITI”, ku u arrestuan në flagrancë Ligor Çombashi, 51 vjeç, banues në fshatin Sheq Marinas në Fier dhe Arben Qerimi, 34 vjeç, banues në lagjen “Panvarsia” Vlorë, të dy shoferë autobuzi.

Gjithashtu filloi procedimi penal për shtetasin me iniciale M.B, 41 vjeç, banues në Vlorë, me detyrë Doganier pranë degës Doganore Vlorë.

Pranë një qendre tregtare në Fier, gjatë kontrollit të ushtruar automjetit tip autobuz me targa AA 662 NG i shoqërisë “Alba Bus Tours” në bagazhe u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale një sasi mallrash industrial të cilat dyshohen se kanë hyrë kontrabandë:

- 2(dy) lavatriçe,

- 5(pesë) hekura rrobesh,

- 3(tre) fshesa me korent,

- 1(një) pompë nafte,

- pjesë të ndryshme mekanike për automjete, dhe 25 Kg detergjent të llojeve të ndryshme.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier pêr veprat penale "Kontrabanda me mallra të tjerë", "Tregtimi dhe transportimi i mallrave që janë kontrabandë" dhe "Shpërdorimi i detyrës". 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kryebashkiaku i natës flet për pagën: Ja sa më paguan Erion Veliaj
Statusi i gjyqtarëve dhe prokurorëve, nis seanca në Kushtetuese »
Article Logic
Execution time: 0.011260986328125
array(1) { ["section"]=> string(97) "elektroshtepiake-kontrabande-pranga-shofereve-te-autobuseve-dhe-nis-hetimi-per-nje-doganier-71162" }