Eleminatoret / Kjo është renditja aktuale në Grupin G

Publikuar tek: sport, më 15:53 06-09-2016 Eleminatoret / Kjo është renditja aktuale në Grupin G

Kombëtarja shqiptare e ka nisur me këmbë të mbarë ndeshjen e parë për eleminatoret e Kupës së Botës Rusi 2018, duke siguruar 3 pikë pas triumfit ndaj FYR Maqedonisë.

Po me tre pikë, në Grupin G, është dhe Spanja që kryeson renditjen e ndejkur nga Italia. Dy ekipet kanë siguruar vendin e parë dhe të dytë falë golavarazhit, megjithatë kuqezinjtë i pret një rrugëtim i gjatë.

8 kombëtaret e vendeve të para do të kualifikohen direkt ndërsa 8 të vendeve të dyta do të përballen në Play-off.

renditja-shqiperia-kupaebotes.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027304887771606
array(1) { ["section"]=> string(57) "eleminatoret-kjo-eshte-renditja-aktuale-ne-grupin-g-52088" }