Elezi: 20 mijë banorë pa ujë në Kukës, rrezik epidemie

Publikuar tek: aktualitet, më 11:46 21-07-2015 Elezi: 20 mijë banorë pa ujë në Kukës, rrezik epidemie

Kreu i Qarkut të Kukësit, Ibsen Elezi, në një delkaratë për media ka dhënë alarmin e rrezikut të përhapjes së epidemive si pasojë e mungesës së ujit të pijshëm.

Sipas Elezit, rreth 20 mijë banorë të Kukësit dhe zonave përreth kanë mbetur pa ujë të pijshëm çka rrezikon edhe shpërthimin e epidemive. Elezi shprehet se situata është alarmante ndërsa policia po punon për prerjen e lidhjeve të paligjshme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kokainë nga Amerika Latine në Shqipëri, ja sa vite burg kërkon Prokuroria për grupin
Tritan Shehu kërkesë ministrisë: Anulloni testimin për infermerët »
Article Logic
Execution time: 0.012107849121094
array(1) { ["section"]=> string(58) "elezi-20-mije-banore-pa-uje-ne-kukes-rrezik-epidemie-16658" }