Elhaida Dani e para në televotimet e Italisë dhe Zvicrës, e dyta në Greqi

Publikuar tek: aktualitet, më 18:23 24-05-2015 Elhaida Dani e para në televotimet e Italisë dhe Zvicrës, e dyta në Greqi

Televotimet e zbarudhura nga faqja zyrtare e Eurovision, tregojnë se votat e dhëna nga juritë, të paktën në rastet më flagrante si në Itali, Zvicër dhe Greqi, nuk përputhen fare me votat e dhëna masivisht nga qytetarët e këtyre shteteve nëpërmjet televotimit.

Në Itali dhe Zvicër, Elhaida është renditur e para nga televotuesit. Në Greqi e dyta dhe në Gjermani e 6-ta. Por duket se preferencat e qytetarëve të shteteve përkatëse nuk janë marrë fare parasysh nga juritë.

Eurovisioni ka penalizuar Malin e Zi dhe Maqedoninë sepse ka marrë parasysh vetëm votat e teleshikuesve, por a duhe të penalizojë edhe këto shtete që nuk kanë marrë parasysh votat e teleshikuesve, pra duke bërë të kundërtën?

{gallery}sadads{/gallery}

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Grabitet me armë kazinoja në Tiranë, në kërkim autorët
Genti Lako: Elhaida stonoi keq në 5 preformanca, këngën time me Hersin e luftuan të gjithë »
Article Logic
Execution time: 0.012120962142944
array(1) { ["section"]=> string(78) "elhaida-dani-e-para-ne-televotimet-e-italise-dhe-zvicres-e-dyta-ne-greqi-11882" }