Elhaida Dani, me Riccardo Cocciante-n në Eurovizion

Publikuar tek: kulture-art, më 14:09 20-01-2015 Elhaida Dani, me Riccardo Cocciante-n në Eurovizion

Këngëtarja e talentuar  Elhaida Dani, fituese e Festivalit të RTSH, do bashkëpunojë më Riccardo Cocciante për të na përfaqësuar në Eurovizion.

21- vjeçarja shkodrane, rrëmbeu zemrat e publikut në talent show-n “The Voice of Italy” nga ku doli triumfuese.

Elhaida ishte pjesë e skuadrës së muziakantit italian Riccardo Cocciante, i cili fill pas mbarimit të “The Voice of Italy” vizitoi Shqipërinë dhe mori titullin “Naim Frashëri” nga presidenti i Republikës, Bujar Nishani.

“Diell” do të këndohet në anglisht  në skenën e  Eurosong.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026581048965454
array(1) { ["section"]=> string(55) "elhaida-dani-me-riccardo-cocciante-n-ne-eurovizion-1031" }