Elhaida Dani: Pse vendosa të mbështes Erionin? E bëra pa asnjë interes

Publikuar tek: politike, më 09:56 06-06-2015 Elhaida Dani: Pse vendosa të mbështes Erionin? E bëra pa asnjë interes Elhaida Dani dhe Erion Veliaj

Këngëtarja Elhaida Dani ka treguar se pse e mbështet Erion Veliajn, kandidatin e majtë për Bashkinë e Tiranës. Ajo thotë se e bën pa asnjë interes, si ekonomik, ashtu edhe politik.

Në një reagim për gazetën ‘’Panorama’’, Elhaida shprehet se në spotin elektoral të Veliajt ka shprehur mendimet e saj personale.

“Kam lindur dhe jam rritur në Shkodër, por që nga viti 1998 familja ime është regjistruar me vendbanim në Tiranë, në Njësinë Bashkiake Nr. 4. Prandaj prej vitesh jetojmë dhe votojmë në Tiranë. Për sa i përket përfshirjes sime në spotin elektoral për Erion Veliajn, kjo është një përfshirje e imja pa interes ekonomik apo politik. E njoh Erionin prej vitesh, admiroj energjinë e tij dhe çdo fjalë që them në spot, është shprehje e një mendimi personal’’, thotë Elhaida Dani.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fatos Lubonja rrëfen zhgënjimin e tij te‘’Opinion’’, ja pse ika
Kosova-Ramës: Kafen e humbjes?! Do të jap akullore pas fitores sime »
Article Logic
Execution time: 0.006587028503418
array(1) { ["section"]=> string(74) "elhaida-dani-pse-vendosa-te-mbeshtes-erionin-e-bera-pa-asnje-interes-12815" }