Elhaida performon e 26-ta në finalen e Eurovision

Publikuar tek: kulture-art, më 06:50 22-05-2015 Elhaida performon e 26-ta në finalen e Eurovision

Shqipëria do të performojë e 26-ta në Eurovision. Fansat do të duhet të qëndrojnë në “ankth”, pasi ajo do të performojë gati e fundit , pasi të performojnë 25 shtete të tjera para saj dhe pas saj Italia. Mbrëmë ka përfunduar nata e dytë e gjysmë finales, ku peformuan 17 shtete.

Në total janë 27 finalistë, duke përfshirë edhe 7 vende të cilat janë kualifikuar automatikisht në finale. Renditja e 26-ta për Elhaida Danin do të thotë se ajo mban kodin 26 për tu votuar. Finalja e madhe do të jetë ditën e shtunë, më 23 maj.

Ja rradhitja e vendeve që do të performojnë në finale:

1.Sllovenia

2.Franca

3.Izraeli

4.Estonia

5.Anglia

6.Armenia

7.Lituania

8.Serbia

9.Norvegjia

10.Suedia

11.Qipro

12.Australia

13.Belgjika

14.Austria

15.Greqia

16.Mali i Zi

17.Gjermania

18.Polinia

19.Letonia

20.Rumania

21.Spanja

22.Hungaria

23.Gjeorgjia

24.Azerbaixhani

25.Rusia

26.Shqipëria

27.Italia

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025116920471191
array(1) { ["section"]=> string(55) "elhaida-performon-e-26-ta-ne-finalen-e-eurovision-11697" }