Elisa Spiropali i çudit të gjithë dhe bën një postim që do t’u lërë pa fjalë

Publikuar tek: politike, më 10:44 09-04-2016 Elisa Spiropali i çudit të gjithë dhe bën një postim që do t’u lërë pa fjalë

Elisa Spiropali, ish-drejtoresha e Përgjitshme e Doganave dhe tashmë në Bashkinë e Tiranës, ka bërë dje një status që mund t’i çudisë të gjithë.

Në Ditën Ndërkombëtare të Romëve, Spiropali ka menduar të bëjë një status për të theksuar anët pozitive të romëve, por duket se rezultati i ka dalë krejt ndryshe.

Duke parë situatën ku jetojnë ata, kjo mund të quhet fare mirë: një ironi e tejskajshme, deri në abuzim dhe prekje në ‘’plagë’’. Kushdo do lëndohej. A nuk është një tallje kur romët nuk kanë as kushtet minimale për t'u larë, për t'u ushqyer e për t'u strehuar?!

Ja çfarë shkruan:

‘’Mbret i divertimentit, zot i artit, sportit, muzikës, hëpërhë i pastrehë, optimisti i ardhshëm i pamposhtshëm duke larë kokën.

8 Prill, Dita Ndërkombtare e Romëve.’’

elisaspiropalirom.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099468231201172
array(1) { ["section"]=> string(82) "elisa-spiropali-i-cudit-te-gjithe-dhe-ben-nje-postim-qe-do-t-u-lere-pa-fjale-37223" }