Elisa Spiropali shpërthen në akuza: Sali Berisha dhe Ilir Meta kanë marrë peng vendin për 30 vite

Publikuar tek: politike, më 21:50 29-10-2020 Elisa Spiropali shpërthen në akuza: Sali Berisha dhe Ilir Meta kanë marrë peng vendin për 30 vite Elisa Spiropali

Ministrja socialiste Elisa Spiropali ka hedhur akuza të forta ndaj presidentit Ilir Meta dhe ish-kryeministrit Sali Berisha.

Ajo është shprehur se Meta dhe Berisha kanë 30 vite që mbajnë peng vendin tonë.

Nuk mund të presim Sali Berishën dhe Ilir Metën që kanë marrë peng këtë vend prej 30 vitesh”- tha Spiropali.

“Pse e kanë marrë peng?”, e pyeti Eni Vasili.

“A ju duket normale sjellja e tyre. Sjellja e tyre janë në kundërshtim me Kushtetutën. Ata kanë dalë nga parlamenti ku votohen reformat, kanë hedhur molotov ndaj institucioneve. Ndërkohë presidenti këtë e ka kthyer në sport”- tha Spiropali.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Marrëveshje me Ramën për t’u bërë Presidente? Topalli në Euronews: Kam komunikuar vetëm njëherë, ja me kë mund të bëj koalicion
Gjiknuri për Kodin Zgjedhor: S’kemi bërë asnjë gabim, se nuk jemi aq të trashë saqë... »
Article Logic
Execution time: 0.013204097747803
array(1) { ["section"]=> string(103) "elisa-spiropali-shperthen-ne-akuza-sali-berisha-dhe-ilir-meta-kane-marre-peng-vendin-per-30-vite-225723" }