Eliza Dushku bashkëpunim në një film me aktorin kosovar të “Shok”

Publikuar tek: kulture-art, më 18:24 07-03-2016 Eliza Dushku bashkëpunim në një film me aktorin kosovar të “Shok”

Aktorja amerikane me origjinë shqiptare, Eliza Dushku ka dhënë një lajm të bukur për të gjithë shqiptarët. Ajo ka postuar një foto me aktorin Eshref Durmishi në rrjetet sociale duke paralajmëruar bashkëpunimin e tyre në një film në ardhmen.

“Ne mund të kemi një ide për një film në të ardhmen”, shkruan Dushku.

Eliza Dushku ka qenë një nga personalitetet me origjinë shqiptare dhe famë ndërkombëtare që ka mbështetur më fortë flimin “Shok” në garën për çmimin “Oscar”. Eshref Durmishi ishte pjesë e këtij filmi, që fatkeqësisht nuk arriti të fitonte statujën e artë.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022058963775635
array(1) { ["section"]=> string(69) "eliza-dushku-bashkepunim-ne-nje-film-me-aktorin-kosovar-te-shok-34491" }