Elon Musk hap thesin: Jep 100 milionë dollarë për një ide të vetme

Publikuar tek: bota, më 20:44 22-01-2021 Elon Musk hap thesin: Jep 100 milionë dollarë për një ide të vetme Elon Musk

Personi më i pasur në botë, Elon Musk ka nisur një konkurs për të marrë idenë më të mirë sa i përket 'luftës' ndaj ndryshimeve klimatike.  

Përmes një statusi në rrjetet sociale, Drejtori i Përgjithshëm i Tesla dhe SpaceX ka pohuar se kush i jep idenë më të mirë dhe që do të futet në punë do marrë si shpërblim 100 milionë dollarë.

“Po jap 100 milionë dollarë për teknologjinë më të mirë për të ruajtur oksigjenin," shkruan Musk që njoftoi se detaje të tjera do jepen në ditët e ardhshme.  

Përsëri dhe përsëri, Musk këmbëngul të luftojë ndryshimin e klimës me sipërmarrjet e tij dhe në këtë mënyrë ta bëjë botën më të mirë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sulm ajror në Siri, humbën jetën 4 persona, mes tyre 2 fëmijë
AstraZeneca zhgënjen BE-në: Do sjellim më pak se gjysmën e vaksinave që kemi premtuar »
Article Logic
Execution time: 0.012992858886719
array(1) { ["section"]=> string(72) "elon-musk-hap-thesin-jep-100-milione-dollare-per-nje-ide-te-vetme-236020" }