Elon Musk takon Erdoganin, bashkëpunim për lëshimin e satelitëve në hapësirë

Publikuar tek: bota, më 21:59 08-11-2017 Elon Musk takon Erdoganin, bashkëpunim për lëshimin e satelitëve në hapësirë

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan është takuar me shefin ekzekutiv të “Tesla” dhe “SpaceX”, miliarderin Elon Musk.

 

Në qendër të diskutimeve në Pallatin Presidencial të Turqisë, mes Musk dhe Erdogan kanë qenë zhvillimet teknologjike në Turqi, marrëveshja e Turqisë me Airbus, përpjekjet për prodhimin e makinës së parë turke dh lëshimin e satelitëve në hapësirë.

Në takim ishte të pranishëm edhe ministri i Transportit dhe Komunikimit, Ahmet Arslan si dhe ai i Shkencës, Industrisë dhe Teknologjisë, Faruk Ozlu.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zhvilloi takime sekrete me izraelitët, Theresa May shkarkon Sekretaren për Zhvillim Ndërkombëtar
Pas sulmeve të rebelëve banorët rikthen, shikoni në ç’gjendje shkatërruese i gjejnë shtëpitë »
Article Logic
Execution time: 0.0065510272979736
array(1) { ["section"]=> string(81) "elon-musk-takon-erdoganin-bashkepunim-per-leshimin-e-sateliteve-ne-hapesire-98874" }