Elona Agolli, vajza e Dritëroit publikon perlën: Para largimit...

Publikuar tek: kulture-art, më 07:19 07-02-2017 Elona Agolli, vajza e Dritëroit publikon perlën: Para largimit...

Vajza e shkrimtarit të madh Dritëro Agolli, Elona Agolli publikon disa vargje që babai i saj i ka shkruar si gjithnjë me stilograf.

Poezia titullohet “Para largimit” shkruar për këtë ditë kur shkrimtari s’jeton më.

Vargjet janë pëlqyer masivishte në rrjetet sociale dhe newsbomb.al po jua servir si më poshtë:

“Djersiva në arë dhe në lëmë

Lërova poezinë

Im atë punën ma kish nxënë

Dhe gjyshja fantazinë.

Tani dhe puna shkoi e vate

Shteroi dhe fantazia

Në një pallat me gjashtë kate

Më gjeti pleqëria.

Më fton nën dhe im atë e gjyshja:

“Këtu të presim, djalë!”Dhe kur të kthehet dallandyshja

Të thotë “paska dalë”.

para.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0074529647827148
array(1) { ["section"]=> string(66) "elona-agolli-vajza-e-driteroit-publikon-perlen-para-largimit-67947" }