Elvira Dones, e zgjedhura e Ramës si drejtoreshë e përgjithshme e RTSH

Publikuar tek: politike, më 20:52 15-05-2015 Elvira Dones, e zgjedhura e Ramës si drejtoreshë e përgjithshme e RTSH

Shkrimtarja Elvira Dones mund të jetë drejtoresha e re e Radio Televizionit Shqiptar. Ajo është projektuar nga kryeministri Edi Rama për të qenë drejtore e Përgjithshme e Radio Televizionit Publik Shqiptarë, vend ky i mbetur vakant për rreth tre vite dhe që mbulohet nga zvendës drejtori Martin Leka.

Burimet e Këshillit të porsakompletuar Drejtues të RTVPSH-së vlerësuan se shkrimtarja shqiptare në emigracion Elvira Dones është kandidatura më e mundëshme për tu finalizuar në krye të Radio Televizionit Publik, si drejtoreshë e Përgjithëshme,shkruan “Shtypi”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0087490081787109
array(1) { ["section"]=> string(75) "elvira-dones-e-zgjedhura-e-rames-si-drejtoreshe-e-pergjithshme-e-rtsh-11267" }