Email-e me kërcënime për bomba, evakuohen pesë gjykata në Gjermani

Publikuar tek: bota, më 16:41 11-01-2019 Email-e me kërcënime për bomba, evakuohen pesë gjykata në Gjermani

Pesë gjykata në të gjithë Gjermaninë u evakuan sot, pas kërcënimeve për vendosje bombash, të dërguara me email.

Bëhet fjalë për gjykatat në Erfurt, Kiel, Magdeburg, Potsdam dhe Ëiesbaden.

Sipas policisë, emailet e ardhura në mënyrë anonime, bënin fjalë për sulme në të gjithë vendin.

Rreth 200 vetë u evakuuan nga gjykata në Potsdam.

Zonat përreth ndërtesës u bllokuan dhe u fut një qen antieksploziv.

Gjykata në Erfur u kontrollua dhe më pas 30 punonjësit e saj u lejuan të ktheheshin në vendin e punës.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01187801361084
array(1) { ["section"]=> string(72) "email-e-me-kercenime-per-bomba-evakuohen-pese-gjykata-ne-gjermani-148387" }