Email-i kërcënues për Tahirin, Njësia anti-terror shoqëron dy të dyshuar, ja emrat

Publikuar tek: aktualitet, më 09:31 16-11-2015 Email-i kërcënues për Tahirin, Njësia anti-terror shoqëron dy të dyshuar, ja emrat

Njësia anti-terror në Policinë e Shtetit ka shoqëruar në ambientetet e saj dy persona të dyshuar si autorë të email-it kërcënues të dërguar dy ditë më parë në adresë të ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri.

Të shoqëruarit nga policia janë shtetasit Klodjan Mahmutaj dhe Valter Meshi, të dy nga Kashari i Tiranës. Mahmutaj dhe Meshi dyshohet se kanë dërguar në emër të organizatës “Brigada e Kuqe”, email-in kërcënues në drejtim të Tahirit.

“Do dridheni e do gjunjëzoheni para Allahut. Tani e keni rradhën ju. Filloi Lufta e shenjtë ndaj atyre që janë përfshirë në luftën kundër ISIS”, shkruhej në mesazhin kërcënues.

Kërcënimi u dërgua vetëm një ditë pas sulmeve terroriste në Paris, ku humbën jetën 129 persona dhe u plagosën më shumë se 350 veta.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rudina Xhunga: Houellebecq ma tha këtë që ndodhi më Paris
Konferenca Ipeshkvnore e Shqipërsië: Politika përgjegjëse për emigrimin. Rryshfeti, mëkat që lyp llogari para zotit »
Article Logic
Execution time: 0.013350963592529
array(1) { ["section"]=> string(86) "email-i-kercenues-per-tahirin-njesia-anti-terror-shoqeron-dy-te-dyshuar-ja-emrat-25518" }