Ëmbëlsira “Pika e Shiut” është trendi i fundit në kuzhinë, ja si ta bëni vetë (Video)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 13:26 12-04-2016 Ëmbëlsira “Pika e Shiut” është trendi i fundit në kuzhinë, ja si ta bëni vetë (Video)

“Raindrop cake” është trendi më i fundit i ëmbëlsirave që ka nisur në New York, realizuar për herë të parë nga kuzhinieri Darren Wong, dhe që duket se po përhapet me shpejtësi në të gjithë botën.

160405_EYE_RaindropCakeTimIrelandDarrenWong1.jpg.CROP.promo-xlarge.jpg

Fama e ëmbëlsirës është rritur më shumë si pasojë e pamjes së tij të veçantë dhe minimaliste, por ata që e kanë provuar shprehen se ka një shije të mirë, disi të çuditshme. Ëmbëlsira realizohet me tre përbërës: ujë mineral, xhelatinë ose agar dhe shërbehet me miell soje dhe shurup.

 

Raindrop-Cake.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031667947769165
array(1) { ["section"]=> string(86) "embelsira-pika-e-shiut-eshte-trendi-i-fundit-ne-kuzhine-ja-si-ta-beni-vete-video-37481" }