Ëmbëlsirat me helm i marrin jetën 33 personave

Publikuar tek: bota, më 16:14 01-05-2016 Ëmbëlsirat me helm i marrin jetën 33 personave

33 persona kanë humbur jetën pas konsumimit të disa ëmbëlsirave të spërkatura aksidentalisht me insekticide në Pakistan.

Mes viktimave janë edhe 5 fëmijë të cilët kanë konsumuar produktet e helmuara ndërsa 13 persona të tjerë janë ende në spitalin e Punjabit në gjendje të rëndë për jetën. Ëmbëlsirat kanë dalë në treg në datën 17 prill dhe janë konsumuar nga rreth 52 persona. Zyrtarët vendas njoftuan se pas hetimeve rezultoi që spërkatja e tyre me insekticide ishte bërë aksidentalisht.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vdes portieri 18 vjeçar, u godit nga rrufeja gjatë stërvitjes
Moment shokues, qeni rrezikon të mbytet nga ashensori (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.0064589977264404
array(1) { ["section"]=> string(52) "embelsirat-me-helm-i-marrin-jeten-33-personave-39194" }