Emergjenca kombëtare, senati amerikan voton kundër, sfidon Trumpin

Publikuar tek: bota, më 20:55 14-03-2019 Emergjenca kombëtare, senati amerikan voton kundër, sfidon Trumpin Presidenti i SHBA, Donald Trump

Senati amerikan ka votuar sot kundër vendimit të emergjencës së Trump për ndërtimin e murit me Meksikën, duke e bllokuar kështu këtë vendim.

Rezoluta e bllokimit  është votuar nga senati amerikan me 59 vota pro dhe me 41 vota kundër.

Kujtojmë që presidenti amerikan Donald Trump shpalli emergjencën për ndërtimin e murit me Meksikën para disa javësh.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090579986572266
array(1) { ["section"]=> string(71) "emergjenca-kombetare-senati-amerikan-voton-kunder-sfidon-trumpin-156456" }