Emërohet DREJTORESHA E RE e Parkut Arkeologjik të Apolonisë (EMRI)

Publikuar tek: kulture-art, më 21:49 16-02-2018 Emërohet DREJTORESHA E RE e Parkut Arkeologjik të Apolonisë (EMRI)

Emërohet drejtoresha e re e Parkut Arkeologjik të Apolonisë.

Bëhet fjalë për arkeologen Ornela Durmishaj. Arkeologia Durmishaj vjen në këtë detyre pas konkursit që hapi Ministria e Kulturës. Në fushën e trashëgimisë kulturore specialistët vlerësojnë kontributin e arkeologes, ku vlen të përmendet puna e saj në parkun arkeologjik të Bylisit.

E ngarkuar me këtë detyrë arkeologia Ornela Durmishaj sipas faqes zyrtare të MK është përgjegjëse për ruajtjen, administrimin, koordinimin dhe menaxhimin dhe promovimin e trashëgimisë kulturore në territorin e Parkut Arkeologjik të Apolonisë.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01796817779541
array(1) { ["section"]=> string(71) "emerohet-drejtoresha-e-re-e-parkut-arkeologjik-te-apolonise-emri-110505" }