Emërohet drejtori i ri i AMF-së, ja kush e zëvendëson Ervin Koçin (EMRI-FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 15:38 19-02-2020 Emërohet drejtori i ri i AMF-së, ja kush e zëvendëson Ervin Koçin (EMRI-FOTO) Ervin Koci

Ervin Mete është emëruar në krye të Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare.

Ky vendim është marrë sot në mbledhjen e Këshillit të Ministrave.

Mete do të drejtojë AMF-në, duke i zënë vendin Ervin Koçit, të cilit i mbaroi mandati.

Më herët mbante, Mete postin e zëvendësministrit të Financave dhe është liruar nga detyra në 22 maj të 2017-ës.

Ervin Mete

ervin-mete.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010557889938354
array(1) { ["section"]=> string(81) "emerohet-kryetari-i-ri-i-amf-se-ja-kush-e-zevendeson-ervin-kocin-emri-foto-195759" }