Emigrantët braktisin trenat e Hungarisë, nisen në këmbë drejt Austrisë

Publikuar tek: bota, më 13:09 04-09-2015 Emigrantët braktisin trenat e Hungarisë, nisen në këmbë drejt Austrisë

Qindra refugjatë të bllokuar në stacionin e trenave në Keleti të Hungarisë kanë vendosur të marrshojnë në këmbë drejt Austrisë.

Emigrantët u përleshën ditën e djeshme me policinë lokale pasi mbushën trenat e stacionit hekurudhor me shpresën për tu nisur drejt shteteve të Europës perëndimore, por asnjë tren nuk u nis.

Pasi kaluan natën në stacion ata vendosën të braktisin trenat dhe të nisen në këmbë drejt Austrisë. Ndërsa policia austriake njoftoi se në një kamion janë gjetur 71 emigrantë të asfiksuar pasi sistemi i ajrimit ishte prishur gjatë rrugës.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012764930725098
array(1) { ["section"]=> string(75) "emigrantet-braktisin-trenat-e-hungarise-nisen-ne-kembe-drejt-austrise-19956" }