Emigrantët kërkonin të shkonin në Greqi, por varka e tyre fundoset

Publikuar tek: bota, më 14:15 19-12-2015 Emigrantët kërkonin të shkonin në Greqi, por varka e tyre fundoset

Emigrantët kërkonin të shkonin në Greqi, por varka e tyre fundoset. 18 të vdekur dhe 14 të mbijetuar në Egje, pas tragjedisë ndodhur vetëm 3.5 milje larg bregdetit të Bodrumit në Turqi.

Emigrantët ishin nga Siria, Pakistani dhe Iraku. Varka u përmbys për shkak të mbingarkesës me njerëz por njëkohësisht edhe nga kushtet e këqija të motit e forcës së detit.

Emigrantët donin të shkonin në ishujt grekë, por pjesa më e madhe e tyre nuk arriti kurrë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010455131530762
array(1) { ["section"]=> string(71) "emigrantet-kerkonin-te-shkonin-ne-greqi-por-varka-e-tyre-fundoset-28142" }