Emigranti shqiptar në Detroid qëllohet për vdekje nga grabitësi në biznesin e tij (Foto)

Publikuar tek: bota, më 20:16 01-09-2016 Emigranti shqiptar në Detroid qëllohet për vdekje nga grabitësi në biznesin e tij (Foto)

Një emigrant shqiptar është qëlluar për vdekje nga një person gjatë një tentative grabitje në biznesin e tij në Coney Island, Detroid.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 09:30 të mëngjesit me kohën lokale midis autostradës “Schaefer” dhe rrugës “South Ethel”.

Viktima është shtetasi Frano Juncaj, 59 vjeç nga Shqipëria, pronar i një restoranti në Detroid. Ai u qëllua me arë zjarri në gjoks dhe u gjet i pajetë në hyrje të restorantit.

Sdfg5jkkhjhjjhot_1.jpg

Shefi i policisë së Detroidit, Steven Dolunt, tha se ndihet i tronditur nga ngjarja pasi Juncaj ishte një njeri punëtor, i qetë dhe i dashur me komunitetin.

“Ajo që më trondit më shumë është fakti se viktima ishte një emigrant nga Shqipëria që kishte 36 vite që jetonte dhe punonte në Detroid pa krijuar asnjëherë probleme. Ai ishte shumë i dashur me njerëzit dhe nuk ka qenë asnjëherë të vetme problematik”, ka thënë Dolunt, raporton Newsbomb.al

Scrfghh666kshot_1.jpg

Frano Juncaj kishte emigruar në Detroid në vitin 1975 dhe drejtonte prej 35 vitesh biznesin së bashku me vëllain e tij, Tony Juncaj.

Screevendngjarjashot_1.jpg

Punonjësit e restorantit treguan me lot në sy ngjarjen e rëndë, duke thënë se shqiptari i kishte ndihmuar sa herë ndodheshin në vështirësi. Policia tha se xhamat e dyqanit ishin të blinduara por 59-vjeçari e linte gjithmonë derën hapur pasi kishte besim te komuniteti dhe klientët e tij. /Newsbomb.al/

Scrgh55g5uurftnshot_1.jpg

Scredfghthghghdfffhot_1.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0074667930603027
array(1) { ["section"]=> string(92) "emigranti-shqiptar-ne-detroid-qellohet-per-vdekje-nga-grabitesi-ne-biznesin-e-tij-foto-51594" }