Emigranti shqiptar tallet me kontrollorin gjerman, ja çfarë emri i deklaron

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:59 20-08-2015 Emigranti shqiptar tallet me kontrollorin gjerman, ja çfarë emri i deklaron

Një fotografi që po qarkullon në rrejetet sociale tregon se si një emigrant ilegal shqiptar është tallur me autoritetet e kontrollit në Gjermani duke i deklaruar një emër të rremë.

Në fakt, emri nuk është thjesht i rremë por është një kombinim i disa fjalëve banale që lexon: “Gruan Teqifsa”, dhe që besohet se i drejtohet shtetasit gjerman që i ka kërkuar informacionin. Nuk dihet nëse emigranti ka aplikuar me këtë emër për azlil në Gjermani, pasi në rastin më të mirë se do t'i pranohej azili, do t'i mbejet emri i deklaruar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095829963684082
array(1) { ["section"]=> string(80) "emigranti-shqiptar-tallet-me-kontrollorin-gjerman-ja-cfare-emri-i-deklaron-18782" }