Emigranti vë në siklet Ramën në Paskuqan

Publikuar tek: politike, më 18:01 14-05-2015 Emigranti vë në siklet Ramën në Paskuqan Kryeministri Edi Rama

Një banor i Paskuqanit ka sikletosur disi kryeministrin Rama në kohën kur ky i fundit po i dorëzonte lejen e legalizimit. Ai i tha Ramës se ishte emigrant dhe se do të kthehej vetëm kur në Shqipëri të kishte shtet.

Rama: Do të thuash ndonjë gjë?

Emigranti: Jo, jo

Rama: E shoh që s’e ke me qef. Je emigrant, se e shoh nga... ( i shikon duart me kallo)

Emigranti: Kur të bëhet shtet më keni në dispozicion

Rama: Gjer të bëhet shtet ti shiko terezinë tënde

(Qytetari largohet)

Rama: Po mos të kishte shtet ai s’do kishte as shtëpi sot

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093841552734375
array(1) { ["section"]=> string(46) "emigranti-ve-ne-siklet-ramen-ne-paskuqan-11178" }