Emiljano Shullazi kërkesë Krimeve të Rënda: Të dëshmojnë avokatët e Gilmando Danit

Publikuar tek: aktualitet, më 11:30 14-02-2017 Emiljano Shullazi kërkesë Krimeve të Rënda: Të dëshmojnë avokatët e Gilmando Danit

Emiljano Shullazi, ka paraqitur sot në Gjykatën e Krimeve të Rënda një tjetër kërkesë.

I akuzuari për “gjobëvënie” kërkon që në seancë të dëshmojnë edhe avokatët e Gilmando Danit, i arrestuar si një nga bashkëpunëtorët e Shullazit.

Sipas Shullazit, biznesmeni Ylvi Beqja i ka dhënë një tjetër dëshmi avokatëve të Danit dhe për këtë Emiljano Shullazi kërkon që në një seancë gjyqësore të thirren si dëshmitarë edhe avokatët e Gilmando Danit, në mënyrë që të japin versionin që Beqja ka dhënë në prani të tyre.

“Avokatët të thonë në gjyq atë që iu ka thënë Ylvi Beqja” mësohet të ketë thënë Shullazi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ekstradohet nga Milano drejt vendit tonë një nga skafistët e tragjedisë së 9 janarit në Otranto
Gazetarë nga Shqipëria, Kosova, Mali i Zi e Presheva tri ditë bashkë në Fier e Berat: Aktivitetet, diskutimi për TAP dhe çmimet »
Article Logic
Execution time: 0.011070966720581
array(1) { ["section"]=> string(87) "emiljano-shullazi-kerkese-krimeve-te-renda-te-deshmojne-avokatet-e-gilmando-danit-68663" }