Emina Cunmulaj reagon për shkatërrimin e truallit të saj: Zoti u dënoftë, shtet i poshtër

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 19:15 03-03-2016

Modelja shqiptare e cila jeton në SHBA, Emina Cunmulaj ka reaguar nëpërmjet profilit të saj në facebook pasi punonjësit e inspeksionit komunal për ndërtim, të shoqëruar nga një numër i madh i pjesëtarëve të policisë, rrënuan gardhin rrethues të truallit të vëllazërisë së Vuksanlekajve në Mal të Zi, e cila është vendlindja e modeles. Numëri jo aq i madh i qytetarëve nuk arritën të pëngojnë rrënimin e gardhit.

 Ja çfarë shkruan ajo në lidhje me ngjarjen: “Zoti u dënoft shtet i poshtër. Kjo ndodhi në Malësi në Mal të Zi , vendi ku unë jam rritur. Unë jam zënë ngushtë për të parë se çfarë qeveria e Malit të Zi është duke bërë, duke e kthyer në funeral qytetin tim të lindjes... Kjo është në një tokë private e ndërtuar me para private... Si munden ata të vijnë dhe të shkatërrojnë atë me buldozerë”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022741794586182
array(1) { ["section"]=> string(93) "emina-cunmulaj-reagon-per-shkaterrimin-e-truallit-te-saj-zoti-u-denofte-shtet-i-poshter-34146" }