Emocionet e Kupës së Botës fillojnë shumë shpejt, ndeshja e parë Shqipëri - Maqedoni

Publikuar tek: sport, më 20:26 22-06-2016 Emocionet e Kupës së Botës fillojnë shumë shpejt, ndeshja e parë Shqipëri - Maqedoni

Shqipëria ka mbyllur sot rrugëtimin historik në Kampionatin Eurpoian, në pjesëmarrjen e parë kuqezinjtë arritën një fitore me një gol të vetëm por na dhuruan çaste të paharrueshme.

Por emocionet rinisin shumë shpejt. Në 5 Shtator të këtij viti luhet ndeshja e parë për eleminatoret e Kupës së Botës "Rusi 2018" ku kuqezinjtë do të përballen me Maqedoninë në stadiumin “Loro Boriçi”.

Scrdfsf4sfsfsf1.jpg

Shqipëria është në Grupin G së bashku me Spanjën, Italinë, Maqedoninë, Izraelin dhe Lihtenshtejnin. Në 6 tetor Shqipëria luan kundër Lihtenshtejnit, në 9 tetor kundër Spanjës. Ndërsa ndeshjet për këtë vit mbyllen me përballjen ndaj Izraelit në 12 nëntor.

Scref4sfsfot_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023672819137573
array(1) { ["section"]=> string(87) "emocionet-e-kupes-se-botes-fillojne-shume-shpejt-ndeshja-e-pare-shqiperi-maqedoni-44307" }