EMOCIONUESE/ Luftoi 5 vite me kancerin, 15 vjeçari fiton betejën me tumorin në tru

Publikuar tek: bota, më 13:53 23-04-2019 EMOCIONUESE/ Luftoi 5 vite me kancerin, 15 vjeçari fiton betejën me tumorin në tru

Daniel Morton ishtë vetem 10 vjeç kur doktorët e diagnostikuan me tumor në tru dhe i thanë që gjendja e tij ishtë shumë e rëndë dhe ai do të kishte maksimumi 18 muaj jete.

Djaloshi iu nënshtrua në atë kohë një operacioni të rëndë prej 11 oresh gjatë të cilit doktorët i hoqen një pjesë të madhe të tumorit në tru por përsëri djaloshi nuk kishte shumë mundësi për të jetuar.

 Ai kurrë nuk e trishtua dhe vazhdoi të bënte terapitë e tij dhe u bë pjesë e një programi për metoda të reja kundër tumorit në tru. Pas shumë muajsh doktorët kuptuan që truri i tij filloi të stabilizohej, dicka që nuk mund të ndodhë në menyrë natyrale. Djaloshi edhe pse ishtë shumë i lodhur dhe i rënduar nga kimioterapitë e shumta nuk ndaloi kurrë se luftuari dhe sot ai ka arritur të jetë pothuajse se 100% i kuruar.

Historia e djaloshit ka prekur të gjithë boten duke i motivuar njerëzit që nesë nuk dorëzohesh në jetë, çdo gje është e arritshme.

58375352_285944515659753_3867822627930243072_n.png

57544637_402578113911378_6193597278989582336_n.png

 

57821790_2234950316620080_6292446213300027392_n.png

 

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012529850006104
array(1) { ["section"]=> string(87) "emocionuese-luftoi-5-vite-me-kancerin-15-vjecari-fiton-betejen-me-tumorin-ne-tru-161540" }