EMOCIONUESE/ Mjekja e uron djalin për ditëlindje nga Spitali Infektiv me kolegët, Covid-19 e ‘ndalon’ të festojë me të

Publikuar tek: fcb-bomb, më 09:16 24-04-2020 EMOCIONUESE/ Mjekja e uron djalin për ditëlindje nga Spitali Infektiv me kolegët, Covid-19 e ‘ndalon’ të festojë me të Mjekja Nevila teksa uron te birin me video-call

Nevila Gjermeni, mjekja infeksioniste e repartit infektiv në QSUT, e cila është doktoresha e parë që u vu në kontakt me pacientin ZERO, dhe që atëherë është në front të parë në luftë me Covid 19, e ka uruar djalin për ditëlindje nëpërmjet rrjeteve sociale.

Bjorni, i biri ka festuar një ditëlindje ndryshe nga vitet e tjera pasi e ëma nuk ka mundur ta takojë atë personalisht por ajo ka zgjedhur që ta urojë përmes rrjeteve sociale, përmes një video-calli së bashku me mjekë e infermierë, të Spitalit Infektiv.

“Epo të paktën kjo ishte një ditëlindje ndryshe. Asnjëherë më parë nuk i kishin kënduar ‘Shumë urime për ty’ përmes një video-calli mjekë e infermierë, të Spitalit Infektiv. Bjon, dielli im u bëfsh edhe 100!”, shkruan mjekja Gjermeni.

LEXO EDHE: 40 ditë pa parë fëmijët/ Nevila Gjermeni, mjekja infeksioniste që humbi hapat e para të së bijës dhe 10-vjetorin e djalit (SAKRIFICA ME BASHKËSHORTIN te SPITALI INFEKTIV)

nevila2.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010066986083984
array(1) { ["section"]=> string(121) "emocionuese-mjekja-e-uron-djalin-per-ditelindje-nga-spitali-infektiv-me-koleget-covid-19-e-ndalon-te-festoje-me-te-203803" }