EMOCIONUESE/ Ushtarët shqiptarë në të gjithë botën urojnë Ditën e Flamurit dhe Pavarësinë

Publikuar tek: aktualitet, më 09:22 28-11-2020 EMOCIONUESE/ Ushtarët shqiptarë në të gjithë botën urojnë Ditën e Flamurit dhe Pavarësinë Ushtaret shqiptare urojne Diten e Flamurit dhe Pavaresine

Dita e sotme shënon 108 vjetorin e ngritjes së Flamurit në Vlorë, ndaj një urim ka ardhur edhe nga ushtarët shqiptarë në të gjithë botën.

Video është publikuar nga ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, që tregon heronjtë tanë me uniformë të shpërndarë në të gjithë botën që urojnë Ditën e Flamurit dhe Pavarësinë.

“108 vite pas shpalljes së pavarësisë, flamuri ynë valëvitet në çdo cep të botës përmes heronjve tanë nën uniformë, të cilët qëndrojnë krenarë krah përfaqësuesve të vendeve aleate, në çdo mision të NATO, BE & OKB”, shkruan Xhaçka krah videos.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dita e Flamurit dhe Pavarësisë, Sekretari Pompeo uron Shqipërinë: Amerika qëndron pranë jush si Aleat i palëkundur
Mesazhi i veçantë i Ambasadores Yuri Kim: Jetë të gjatë Shqipërisë së Pavarur! Gëzuar, miq të dashur shqiptarë »
Article Logic
Execution time: 0.011029005050659
array(1) { ["section"]=> string(95) "emocionuese-ushtaret-shqiptare-ne-te-gjithe-boten-urojne-diten-e-flamurit-dhe-pavaresine-229416" }