Emrat dhe fotot e 26 të arrestuarëve dje në Tiranë. Drogë, armë dhe para

Publikuar tek: aktualitet, më 07:21 19-11-2015 Emrat dhe fotot e 26 të arrestuarëve dje në Tiranë. Drogë, armë dhe para Emrat dhe fotot e të arrestuarëve

Këto janë fotot dhe emrat e të arrestuarëve të djeshëm. 26 janë arrestuar dhe 4 janë në kërkim.

 

Kështu, janë arrestuar 25 shtetas:

1.            Halil Sallaku, 47 vjeç, lindur në Kukës e banues në Tiranë (Organizator)

2.            Gëzim Demiri, 40 vjeç, lindur në Kavajë, dhe banues Tiranë (Organizator)

3.            Sonila Dinoshi,  31 vjeç , lindur e banuese në Tiranë (Koordinatore)

4.            Astrit Beka, 43 vjeç, lindur e banues në Tiranë, i dënuar më parë për veprën penale të “Prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike” (Shpërndarës)

5.            Alfred Naço, 50 vjeç, lindur në Lushnjë e banues në Tiranë (Koordinator)

6.            Toni Naço, 18 vjeç, lindur në Athinë banues në Tiranë (Shpërndarës)

7.            Spartak Piciri, 47 vjeç, lindur e banues në Tiranë, më parë për veprën penale të “Prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike”

8.            Sali Sallaku, 20 vjeç, lindur në Krumë, Has e banues në Tiranë (Shpërndarës)

9.            Indrit Sallahu, 20 vjeç, lindur në Has, Krumë dhe banues në Tiranë (Shpërndarës)

10.          Rudolf Kallbaqi, 32 vjeç, lindur në Durrës e banues në Tiranë, i dënuar me parë për veprën penale të “Prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike” (Shpërndarës)

11.          Bledi Çarçani, 43 vjeç, lindur e banues në Tiranë, i dënuar më parë për veprën penale të “Prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike” (Koordinator)

12.          Dardan Jaku, 31 vjeç, lindur në Kukës e banues në Tiranë (Koordinator)

13.          Dardan Prengzi, 30 vjeç, lindur në Tropojë e banues në Tiranë (Shpërndarës)

14.          Atrias Çizmja, 20 vjeç, lindur në Krujë e banues në Tiranë (Shpërndarës)

15.          Alkan Markaj, 27 vjeç, lindur e banues në Tiranë, i dënuar më parë për veprën penale të “Prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike” (Shpërndarës)

16.          Evis Dalanaj, 38 vjeç, lindur në Kavajë, i dënuar më parë për veprën penale të  “Plagosjes së rëndë”.

17.          Aurora Liço, 28 vjeç, lindur në Korçë dhe banuese në Tiranë, e dënuar më parë për veprën penale të “Prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike” (Shpërndarëse)

18.          Donard Belaj, 33 vjeç lindur dhe banues në Tiranë (Shpërndarës)

19.          Haki Belaj, 42 vjeç, lindur dhe banues në Tiranë (Shpërndarës)

20.          Eni Malaj, 26 vjeç, lindur dhe banues në Tiranë (Shpërndarës)

21.          Igli Muhameti, 22 vjeç, lindur dhe banues në Tiranë, i dënuar më parë për “Armëmbajte pa leje” (Koordinator)

22.          Gentian Xhelili, lindur në Tepelenë dhe banues Tiranë

23.          Elis Mali (Sefa), 35 vjeç, lindur në Përmet dhe banues në Tiranë (Shpërndarës)

24.          Elsi Rroshi,  32 vjeç, lindur në Gramsh dhe banues në Tiranë (Shpërndarës)

25.          Aldo Leka, 23 vjeç, lindur në Bulqizë dhe banues në Tiranë (Shpërndarës)

26.          Julian Bushati, lindur e banues në Tiranë, i dënuar më parë për veprën penale të “Prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike”

Gjithashtu janë proceduar në gjendje të lirë 5 shtetas:

-  E. B., 27 vjeçe, lindur dhe banuese në Tiranë (Shpërndarëse)

-  I. Ll., 31 vjeç, lindur dhe banues në Tiranë (Koordinator)

-  M. G., 27 vjeç, lindur në Itali dhe banues përkohësisht në Tiranë (Shpërndarës)

-  A. O., 24 vjeç, lindur në Librazhd dhe banuese në Tiranë (Shpërndarës)

-  R. M., 22 vjeç,  lindur në Pukë dhe banues në Tiranë (Shpërndarës)

Si dhe janë shpallur në kërkim 5 shtetas të tjerë:

-  R.D, 21 vjeç, lindur e banues në Tiranë, i dënuar më parë për veprën penale të “Prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike” (Organizator)

-  A.Gj, 35 vjeç, lindur në Milot e banues në Tiranë (Organizator)

-  E.M, 24 vjeç, lindur e banues në Tiranë (Shpërndarës)

-  M.A., lindur e banues në Tiranë, i dënuar më parë për veprën penale të “Prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike”

“Ky operacion është finalizimi i një hetimi 6-mujor kryer nga Seksioni Kundër Narkotikëve në drejtimin e Prokurorisë ku është dokumentuar veprimtaria kriminale e një prej grupeve më të mëdha të shpërndarjes së lëndëve narkotike në Tiranë. Nga hetimi ka rezultuar se ky grup kriminal ka vepruar në disa zona të Tiranës, si “Shkolla e Bashkuar”, rruga “5 Maji”, “Tirana e Re”, rruga “Fortuzi”, lagjia “Laprakë”, dhe zonë e ish-Bllokut.  Për një periudhë 2 vjeçare mendohet se ky grup ka shpërndarë lëndë narkotike me vlerë tregu rreth 900 mijë euro”, është shprehur Hodaj.

Gjatë zhvillimit të operacionit të shtrirë në kohë dhe hetimit janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale:

-  1 kg dhe 50 gram Heroinë

-  180 doza kokainë

-  1 armë pistoletë e markës Zastava

-  150 fishekë 

-  10 automjete të markave të ndryshme

-  30 telefona celularë

-  10 mijë euro, peshore elektronike.

Materialet proceduriale iu referuan Prokurosrisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprën penale të "Prodhim shitje të lëndëve narkotike e kryer në bashkëpunim“, parashikuar nga neni 283/2 i K. Penal.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Operacioni “Epilog”, shkon në 26 numri i të arrestuarve, 3 të kërkuar dyshohet se janë larguar jashtë vendit
Skandali në burgun e Korçës, të burgosurit paguajnë për prostituta dhe hashash, ja shifrat »
Article Logic
Execution time: 0.013304948806763
array(1) { ["section"]=> string(76) "emrat-dhe-fotot-e-26-te-arrestuareve-dje-ne-tirane-droge-arme-dhe-para-25759" }