EMRI/ Arrestohet shqiptari që prostituonte 2 motrat ukrainase, njërës i kërkoi 10 mijë euro që ta lironte: Meqë je shtatzënë...

Publikuar tek: aktualitet, më 20:56 07-08-2020 EMRI/ Arrestohet shqiptari që prostituonte 2 motrat ukrainase, njërës i kërkoi 10 mijë euro që ta lironte: Meqë je shtatzënë... Ilustruese

Policia italiane në bashkëpunim me antimafien e Napolit kanë arrestuar një 39-vjeçar shqiptar, i identifikuar si Bashkim Allçiu.

Mbi Allciun bien një sërë akuzash penale të tilla si “krimet e skllavërimit”, “zhvatja e vazhdueshme” dhe “dëmtimi fizik personal” në drejtim të dy motrave nga Ukraina, shkrujnë mediat italiane.

Në dëshminë e tyre, thuhet se ato kishin shkuar në Itali për të bërë punë të ndershme, por kishin përfunduar duke prostituuar në rrugët e Italisë, në zonën periferike të Giuliano në Kampanja.

Allçiu u kap në flagrancë pasi shkoi të merrte vajzat gjatë mbarimit të turnit. Ai i nxirrte ato në rrugë, i detyronte të shisnin trupin e tyre dhe u merrte paratë.

Madje, shtetasi shqiptar kishte kërkuar 10 mijë euro nga njëra prostitutë, që të lirohej nga “puna”, pasi ishte shtatëzënë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0078709125518799
array(1) { ["section"]=> string(128) "emri-arrestohet-shqiptari-qe-prostituonte-2-motrat-ukrainase-njeres-i-kerkoi-10-mije-euro-qe-ta-lironte-meqe-je-shtatzene-216435" }