EMRI-FOTO/ Ky është 27-vjeçari shqiptar që u ekzekutua me 5 plumba në Greqi, zbulohet arsyeja e krimit

Publikuar tek: rajon, më 22:31 25-01-2021 EMRI-FOTO/ Ky është 27-vjeçari shqiptar që u ekzekutua me 5 plumba në Greqi, zbulohet arsyeja e krimit Në të djathtë, viktima Mario Metaj

Personi që shihni në foto nga e djathta me sy të mbuluar me të zezë është Mario Metaj nga Fieri, 27-vjeçari që u ekzekutua pasditen e sotme me 5 plumba në Patra të Greqisë.

Mediat fqinje bëjnë me dije se ekzekutimi është kryer për një sasi droge, e cila nuk ishte paguar nga viktima. Ngjarja ka ndodhur në zonën e kryqëzimit Kourtesis, në Patras dhe mendohet se edhe ekzekutorët janë shqiptarë dhe kjo ishte një përplasje mes bandave.

Sipas ‘Tempo24’ ngjarja ndodhi rreth orës 18:00 pasdite, me orën shqiptare 17:00 dhe gjithçka nisi kur në 2 automjete, po hipnin disa persona. Të dy automjetet ndaluan në Kryqëzimin Kourtesis.

Sipas rrëfimeve të dëshmitarëve, 2 automjetet kishin filluar të ecnin me shpejtësi dhe dukej sikur ishin në ndjekje të njëra-tjetrës. Më pas pasagjerët zbresin nga të automjetet dhe nis një përplasje e ashpër mes tyre. Në një moment dëgjohen edhe të shtëna.

Si rezultat i të shtënave, 27-vjeçari shqiptar, i cili ishte përleshur me disa të tjetë ra mbi asfalt. Qytetarët që panë skenën u tmerruan dhe filluan të vraponin e të fshiheshin.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « U ekzekutua me 5 plumba në makinën e tij në Patra, zbulohet identiteti i 27 vjeçarit shqiptar
»
Article Logic
Execution time: 0.01334810256958
array(1) { ["section"]=> string(107) "emri-foto-ky-eshte-27-vjecari-shqiptar-qe-u-ekzekutua-me-5-plumba-ne-greqi-zbulohet-arsyeja-e-krimit-236391" }