EMRI/ Shqiptari poston në 'Facebook' foto nga burgu, 'alarmohen' autoritetet britanike

Publikuar tek: aktualitet, më 22:10 27-02-2020 EMRI/ Shqiptari poston në 'Facebook' foto nga burgu, 'alarmohen' autoritetet britanike Dorian Puka

Një shqiptar në Britaninë e Madhe, i cili është në burg për vjedhje, ka marrë vëmendjen e mediave më të rëndësishme në vend.

Kjo për shkak se ai, në kundërshtim me ligjin, ka aksesuar një telefon celular brenda qelisë dhe ka postuar foto në 'Facebook'.

"Kjo gjë ka bërë që autoritetet britanike të alarmohen, për shkak se celularët po përdoren brenda ambienteve të qelive", raporton “The Telegraph”.

Dorian2.jpg

Shqiptari që ka bërë bujë në mediatt ishullore quhet Dorian Puka. Ai akuzohet dhe po vuan dënimin për grabitje të sendeve të shtrenjta në banesa.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Trajtimi i ambliopisë te adultët
Komisioni i Sigurisë miraton Aktit Normativ për anti-KÇK-në »
Article Logic
Execution time: 0.0079290866851807
array(1) { ["section"]=> string(87) "emri-shqiptari-poston-ne-facebook-foto-nga-burgu-alarmohen-autoritetet-britanike-196701" }