Endri Fuga i përgjigjet Bashës, i publikon videon ku kreu i PD fle gjumë në zyrë

Publikuar tek: politike, më 15:17 23-09-2020 Endri Fuga i përgjigjet Bashës, i publikon videon ku kreu i PD fle gjumë në zyrë Lulzim Basha - Endri Fuga

Endri Fuga, këshilltari i kryeministrit Edi Rama i kakthyer përgjigje akuzave të kreut të PD, Lulzim Basha, i cili deklaroi më herët se Rama nuk ka mbajtur asnjë premtim në 7 vite qeverisje.

Deklarata e Bashës erdhi pasi kryeministri Rama prezantoi një skemë të re sociale të qeverisë, e cila i vjen në ndihmë personave që mbeten ende të papunë pas humbjes së vendit për shkak të epidemisë së COVID-19.

Sipas qeverisë, nga qershori, 20 mijë prej tyre janë ripunësuar në kompani të reja apo në kompanitë origjinale që rifilluan aktivitetin ekonomik.

Ndaj reagimi nga kryeministria erdhi me anë të  Endri Fugës iu kundërpërgjigj Bashës duke  publikuar në profilin e tij në rrjetet sociale videon e kreut të PD që fle gjumë në zyrën e tij.
Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Prezantoi programet për ata që humbën punën nga Covid, Basha thumbon Ramën: 7 vite premtime të pambajtura. Nuk ta vë veshin njeri
Braimllari poston foto me të rinjtë në Korçë: Po largohen nga vendi për shkak të arrogancës dhe paaftësisë të Rilindjes, LSI në shërbim të tyre »
Article Logic
Execution time: 0.0074059963226318
array(1) { ["section"]=> string(86) "endri-fuga-i-pergjigjet-bashes-i-publikon-videon-ku-kreu-i-pd-fle-gjume-ne-zyre-221378" }