‘’Endrra fëmijërie’’, vepra artistike e re që vendoset te ish-Fusha e Aviacionit në Tiranë (FOTO)

Publikuar tek: kulture-art, më 11:06 25-05-2016 ‘’Endrra fëmijërie’’, vepra artistike e re që vendoset te ish-Fusha e Aviacionit në Tiranë (FOTO)

Kjo është vepra e re artistike që do të vendoset te ish-Fusha e Aviacionit në Tiranë. Një avion, vepër interesante, që kush më mirë se aktivisti i shoqërisë civile dhe gazetari Eljan Tanini e përshkruan.

‘’Ëndrra Fëmijërie. Kjo është një ndër katër veprat fituese në konkursin e Skulpturave të Parkut, organizuar nga Bashkia e Tiranës. E falenderoj jurinë profesioniste, dhe të gjithë ata që e kuptuan idenë time për ta dashur këtë qytet. Kjo vepër është prezantuar edhe më parë, por askush nuk pati vullnetin ta kuptonte. Si shenjë e memories kolektive, do të vendoset te Ish Fusha e Aviacionit’’, shkruan Tanini.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030097007751465
array(1) { ["section"]=> string(96) "endrra-femijerie-vepra-artistike-e-re-qe-vendoset-te-ish-fusha-e-aviacionit-ne-tirane-foto-41446" }