Eneda Tarifa dhe Bora Kokëdhima nisen bashkë për në Theth dhe bëjnë një punë që shumë e duartrokasin

Publikuar tek: kulture-art, më 10:34 07-03-2016 Eneda Tarifa dhe Bora Kokëdhima nisen bashkë për në Theth dhe bëjnë një punë që shumë e duartrokasin

Eneda Tarifa dhe Bora Kokëdhima nisen bashkë për në Theth dhe bëjnë një punë që shumë e duartrokasin. Bëhet fjalë për prezantimin e Shqipërisë në Eurovizion.

“Me shume dashuri ju prezantoj copezen e pare te nje koleksioni fotosh perralle si vete natyra e vendit tone. Nje nderthurje e natyres se virgjer me klasiko-modernen. Nje pune e mrekullueshme dhe nje eksperience qe do ta perserisja me deshire diku ne nje vend tjeter me po te njejtet bashkepunetore. Me punen e mrekullueshme te ‘’Savage Kokëdhima ‘’qe do ta kem krah deri ne fund te Eurosongut. Me Renuar Locaj qe na tregoi gadishmerine e tij ne cdo kuptim. Me Lili Ismaili qe iu pershtat kaq mire e kaq thjeshte idese tone. Me ndihmen e pacmuar te ‘’Viva Air Helicopters’’ qe na frymezoi kaq shume ne punen tone. Me  “Kastrati jeëellery’’ qe me ndricoi me diamante te vecante. Ju falenderoj duarartet e mi’’, shkruan plot vlerësim këngëtarja që do na prezantojë me ‘’Përrallë’’ në festivalin europian të këngës.

E sigurisht që në përgjigje ka marrë komentet e vetë Bora Kokëshimës, kompozitores Olsa Toqi, gazetarit Eraldo Rexho, moderatorit Drini Zeqo dhe këngëtares Alma Bektashi.

 “Kjo eshte nje nga 10 veshjet e Enedes ne Eurosong2016 "Çika e Tropojes" quhet. Duam te sjellim copeza te Shqiperise ne menyren me moderne te mundshme si ne look ashtu edhe ne sheshxhirime! Ky shoot ka 4 veshje qe do shpalosen ne ditet ne vijim.  shpejti, fillojme xhirimet e kenges "Perralle" kompozuar nga Olsa Toqi’’, komenton Kokëdhima.

Bora Kokëdhima

“Eneda Tarifa ti zemer!!! Eshte nder te punojme bashke!!! “

Olsa Toqi

“Yll je”

Eraldo Rexho

“Eneda ylliii”

Drini Zeqo

“Eneda Tarifa ky prezantimi bashke me @savagekokedhima eshte shume i vecante dhe dinjitoz. Ndersa mbreme shkelqeje ne shfaqje”

Alma Bektashi

“Shume suksese e dashur, kurse mbreme jam knaq dukeshe yll”

{gallery}bora{/gallery}

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.040608882904053
array(1) { ["section"]=> string(106) "eneda-tarifa-dhe-bora-kokedhima-nisen-bashke-per-ne-theth-dhe-bejne-nje-pune-qe-shume-e-duartrokasin-34434" }