Eneda Tarifa fituese e Festivalit të 54 të Këngës, “Përrallë” përfaqëson Shqipërinë në Eurovision

Publikuar tek: kulture-art, më 00:22 28-12-2015

Eneda Tarifa është shpallur fituese e Festivalit të 54 të Këngës në RTSH. Tarifa ka arritur të marrë shumicën e votave të jurisë, duke siguruar vendin e parë.

Kjo fitore e Eneda Tarifës nuk ishte e papritur, pasi prej ditesh në media dhe në rrjetet sociale ishte parashikuar diçka e tillë.

“Përrallë” do të jetë kënga që do prezantojë Shqipërinë në Eurovision 2016, i cili do të zhvillohet në Suedi. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026726007461548
array(1) { ["section"]=> string(100) "eneda-tarifa-fituese-e-festivalit-te-54-te-kenges-perralle-perfaqeson-shqiperine-ne-eurovision-28688" }