Epidemiologia Eugena Tomini thotë se nuk është e domosdoshme të mbahet maska gjatë procesit të ngrënies

Publikuar tek: aktualitet, më 20:45 28-09-2020 Epidemiologia Eugena Tomini thotë se nuk është e domosdoshme të mbahet maska gjatë procesit të ngrënies Eugena Tomini

Epidemiologia Eugena Tomini ka thënë se mbajtja e maskës është e detyrueshme në të gjitha mjediset e mbyllura, por nuk do të jetë e tillë për klientët që do të frekuentojnë baret dhe restorantet prej 1 tetorit. 

Tomini thotë se maska nuk është e detyrueshme gjatë procesit të ngrënies, por duhet të vendoset pas procesit të ngrënies.

Një gjë e tillë kuptohet, pasi nuk mund të konsumohet ushqim apo pije me maskë.

“Mbajtja e maskës nuk është një element i domosdoshëm gjatë procesit të ngrënies, por pas mbarimit dhe konsumimit këto mjedise konsiderohen ambiente të mbyllura. Secili do të krijojë kushtet e higjienës personale, është përgjegjësi personale, por që bëhet edhe përgjegjësi kolektive”, thotë Eugena Tomimi për ‘Tv Klan’.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Butrinti me qira? Tare: Model që nuk gjendet në asnjë vend tjetër
“Me këto batuta 2 lekëshe ik rrej ata katunarët e Myzeqesë”, Murrizi përplaset me analistin që e ofendoi: Je me vite dritë larg myzeqarëve »
Article Logic
Execution time: 0.010857105255127
array(1) { ["section"]=> string(110) "epidemiologia-eugena-tomini-thote-se-nuk-eshte-e-domosdoshme-te-mbahet-maska-gjate-procesit-te-ngrenies-222008" }