Era e fortë nxjerr nga binarët trenin në Zvicër, disa të plagosur

Publikuar tek: bota, më 00:12 04-01-2018 Era e fortë nxjerr nga binarët trenin në Zvicër, disa të plagosur

Moti i keq që ka përfshirë gjithë Europën këtë javë, ka filluar të nxjerrë problemet e para.

Në Zvicër një erë e fuqishme ka nxjerrë një tren nga binarët e hekurudhës duke lënë disa dhjetëra udhëtarë të plagosur.

Ngjarja ndodhi në rajonin Burglind, dhe stuhia raportohet të ketë thyer shumë pemë dhe ka shkaktuar disa probleme me linjat energjitike.

Momentalisht disa familje në këtë rajon janë pa energji elektrike dhe janë disa ekipe që po punojnë për risjelljen e energjisë.

Ndërkohë nga ana tjetër mediat zvicerane nuk raportojnë për viktima në aksident, por disa nga të plagosurit janë në gjendje të rëndë dhe po kurohen në spital.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012989044189453
array(1) { ["section"]=> string(71) "era-e-forte-nxjerr-nga-binaret-trenin-ne-zvicer-disa-te-plagosur-105342" }