Era e fortë: Plagoset një 18 vjeçar në Tiranë, i bien pllakat e betonit mbi kokë

Publikuar tek: aktualitet, më 19:40 18-03-2018 Era e fortë: Plagoset një 18 vjeçar në Tiranë, i bien pllakat e betonit mbi kokë Foto ilustruese

Si pasojë e erërave të forta që pushtuan ditën e djeshme gjithë territorin e vendit, një person raportohet se ka mbetur i plagosur në kryeqytet.

Sipas informacioneve, një qytetar 18 vjeçar me iniciale S.H ka mbetur i plagosur në dorë dhe në kokë pasi dy pllaka betoni u shkëputën nga tarraca e një pallati, duke rënë në një lokal në rrugën e “Barrikadave”.

Mësohet se i riu, i cili banonte në Tiranë është dërguar në spital ku ka marrë ndihmën e nevojshme.

Shkak i aksidentit janë bërë erërat e forta, ndërkohë që Prokuroria ka mbledhur informacionin e nevojshëm.

Ditën e djeshme një i moshuar mbeti i vdekur në qytetin e Vlorës, kur erërat e forta shkëputën një ventratë xhami, e cila goditi të moshuarin.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Jepet ALARMI: Mishi i skaduar mbërriti në Shqipëri
TRONDIT gazetari: Babai i ARTA MARKUT, punonjës i Bashkisë Lezhë »
Article Logic
Execution time: 0.010394096374512
array(1) { ["section"]=> string(85) "era-e-forte-plagoset-nje-18-vjecar-ne-tirane-i-bien-pllakat-e-betonit-mbi-koke-113705" }