Era Istrefi rrëmben çmimin e rëndësishëm europian

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 20:14 02-12-2016 Era Istrefi rrëmben çmimin e rëndësishëm europian

Këngëtarja Era Istrefi është fituesja e dhjetë e European Border Breaker Awards, 2017, një çmim europian muzikor për artistët e rinj.

Lajmi surprizoi këngëtaren ku u bë publik për herë të parë në Top Albania Radio.
Më parë fitues të EBBA u lançuan edhe Alan Walker, Eino Kalevi, Namika, Walking on Cars, Jain, Fikous, Natalie Rose dhe Dua Lipa. Dhe bashkë me Erën përbëjnë totalin prej dhjetë fituesish.

Ceremonia e ndarjes së çmimeve do të zhvillohet në 11 janar 2017 në Groningen, si pjesë e Eurosonic Noorderslagfestival.

Çdo vit 10 artistë europianë marrin çmimin EBBA për të njohur suksesin e tyre në vendet e Europës por jo vetëm.

20161202153856902600-350x181.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032563924789429
array(1) { ["section"]=> string(55) "era-istrefi-rremben-cmimin-e-rendesishem-europian-61407" }